O mnie

Witam.

Nazywam się Robert Kostuch. Mieszkam w Fałkowicach . Z zawodu jestem stolarzem.7O0C3964

             Fotografowaniem dzikiej przyrody zajmuję się już od kilku lat, jednak nieustający spektakl natury, który rozgrywa się na moich oczach, jest dla mnie tak samo fascynujący jak wtedy, gdy robiłem swoje pierwsze zdjęcia.

            Fotografuję zwierzęta w ich naturalnym środowisku. Często wymaga to wstawania przed świtem, kilkukilometrowych marszów, wielogodzinnych obserwacji i zasiadek w zbudowanych przeze mnie czatowniach czy namiotach. Aby dotrzeć do ptasich siedlisk, czasami muszę brodzić po kolana w grząskim bagnie albo podpływać do nich na specjalnym pływadełku, ryzykując utratę sprzętu, zdrowia, a nawet życia. Mimo to zdarza się, że po dotarciu na miejsce rezygnuję z robienia zdjęć, jeśli fotografowanie mogłoby zakłócić spokój zwierząt, spłoszyć je lub spowodować utratę lęgu.

            Najbardziej niezwykłym przeżyciem jest kontakt wzrokowy nawiązany z ptakiem patrzącym na mnie z odległości kilku metrów. Zapominam wtedy o całym świecie. Choć zdjęcie rzadko oddaje wszystkie emocje towarzyszące fotografowaniu, przywołuje jednak wspomnienia i pozwala pamiętać o tym, co wydarzyło się gdzieś w głuszy.

 Robert Kostuch